Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vymeňme staré úrady za nové (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Len sa nedajte znechutiť.

Naozaj mi neni zapotreby znechucovať Vás pri Vami pripravovaných zmenách rôznych inštitúcií. Veľmi by som tiež zaregistroval z Vašej strany aj nejaký aspoň v hrubých kontúrach aj zmenu fungovania slovenského parlamentu. Sme pomerne malá republika a 150 poslancov parlamentu, z ktorých sa minimálne polovica členov celé štyri roky iba pregrciava za celkom slušnú gážu je fakt s ktorým je načase už niečo robiť. Treba sa pustiť do toho s chuťou a entuzianizmom a nedať sa znechutiť ani vtedy, ak by aj Vám osobne hrozil vyhadzov z parlamentnej stoličky a následný odchod na takú pracovnú pozíciu, ktorá produkuje skutočné , merateľné výsledky či už duševnej alebo materiálnej podstaty.
 

Miuko zasa nenapísal to najpodstatnejšie

všetky "slovenské národné" úrady, inštitúcie, ministerstvá, generálne riaditeľstvá sú - bratislavské.
Miuko navrhuje bezvýznamé kozmetické presuny, ale to hlavné - presun všetkých tých vraj slovenských národných úradov, ministerstiev, riaditeľstiev, ústavov, inštitúcií , vôbec neplánuje urobiť, ale ich ponechať naďalej v privilegovanej vypasenej Bratislave, aby Bratislava nadalej tučnela a ostatné regiony chudli, čím dalej od Bratislavy , tým chudnutie výraznejšie až na východe nič nie je - skapal pes.
Takže tak je to s Miukovou navrhovanou úchvatnou reformou bratislavských ministerstiev, úradov, ústavov, inštitúcií, generálnych riaditeľstiev - žiadna zmena, všetko po starom.

Ľudkovia ak nechcete zmenu, len aby sa svine vymenili pri (bratislavskom)válove , tak voľte zradnú Sieť II - PS SP.
 
Hodnoť

Aby sme mohli porovnávať

Inštitucionálna reforma štátu podľa Demokratickej strany:

Vážnym problémom je, že kompetencie rezortov sú vo vzájomnom konflikte záujmov a to vedie ku rozhodnutiam, ktoré uprednostňujú komerčné záujmy na úkor ochrany prírodného, historického i kultúrne dedičstva v rezortoch.

Napríklad rezort životného prostredia má v kompetencii ochranné i komerčné funkcie vody. Výsledkom je dlhodobé zhoršovanie kvality vody. To sa týka aj rezortu pôdohospodárstva. Výsledkom je strata úrodnosti pôdy cca o 80% za ostatných 80 rokov. Preto Slovensko potrebuje reformu rezortov, ktoré budú funkčné, afektívne a ich rozhodnutia nebudú vo vzájomnom konflikte.

DS bude presadzovať integrovanú ochranu prírodných zdrojov, ako najvyššiu prioritu pre zachovanie trvalej udržateľnosti. Komerčné aktivity vo využívaní prírodných zdrojov patria do rezortu ekonomiky.
Inštitucionálna deformácia je aj v kategórii ekonomiky. Starostlivosť o nezamestnaných je v kompetencii sociálneho rezortu, no vytváranie pracovných príležitostí je kategória ekonomická. To znamená, kategória nezamestnanosť je sociálny prípad, čím rezort ekonomiky (hospodárstva) nie je motivovaný generovať pracovné príležitostí.

Kategóriu vzdelávanie je v rezorte školstva. Zo samotného názvu vyplýva, že rezort školstva je o budovách a investíciách do nich a nie o vzdelávaní a žiak či študent je až na chvoste záujmu rezortu školstva. Do kategórie vzdelávania patrí kultúra i základný výskum, preto Demokratická strana bude integrovať vzdelávanie, kultúru i základný výskum dohromady a dať tomu novú kvalitu na integrovanom princípe.

Centrálne plánovanie ako dedičstvo „demokratického centralizmu“ z obdobia socializmu naďalej gniavi Slovensko a ubíja perspektívu, preto Slovensko potrebuje systémovú inštitucionálnu reformu minimálne v tejto oblasti:

• Národná úroveň
o Zriadiť rezort ochrany a obnovy prírodných zdrojov (časť rezortu životného prostredia, časť rezortu pôdohospodárstva)
o Zriadiť rezort ochrany zdravia a sociálnej bezpečnosti (rezort zdravotníctva a časť rezortu práce a soc. vecí)
o Zriadiť rezort hospodárstva a práce (rezort hospodárstva a časť rezortu práce a sociálnych vecí)
o Zriadiť rezort vzdelávania a kultúry

• Regionálna úroveň
o Všetky regionálne inštitúcie pod regionálne samosprávy

• Znížiť počet právnych noriem a obmedzení
• Zefektívniť štátny aparát – špičkoví odborníci, ktorí nie sú na prerozdeľovanie peňazí daňových poplatníkov, ale na tvorbu legislatívy

Reforma fungovania inštitúcií podľa DS bude o efektívnych kompetenciách inštitúcií, ktoré dajú príležitosť špičkovým ľuďom, ktorých hlavná činnosť bude spočívať v tvorbe modernej, vysoko efektívne legislatívy.

Tá bude vytvárať podmienky, aby sa v štáte poctivo pracovalo a nekradlo, aby v štáte bolo každému jasné, že žiť a pracovať poctivo, znamená byť spokojný vo svojou prácou a byť za to dobre a spravodlivo odmeňovaný.

Oslobodíme prácu. Zjednodušíme pravidlá pre prijímanie a prepúšťanie zamestnancov po vzore Dánska. V pracovných zmluvách sa bude uvádzať len super hrubá mzda, odvody sa budú platiť vo forme dane jednou sumou – ich prerozdelenie zabezpečí Sociálna poisťovňa. Zrušíme daň z príjmu vo výške minimálnej mzdy pre všetky druhy príjmov.
Viac tu: https://www.demokratickastrana...
 
Hodnoť

Veľmi nekonkrétne

Nerobili ste Vy niekedy niečo ako audit verejnej správy ešte pod Miklošovou gesciou..?
https://www.etrend.sk/trend-ar...

A akú to vlasne malo koncovku..?

Nemohli by ste aj o tom niečo..?

Ja som síce audit nerobil, ale jedno viem, že naša štátna a verejná správa je prebujnená
Máme príliš veľa obecných samospráv, čo žerie obrovské peniaze len na samotné fungovanie...

Ale keď si predstavím tých "hipsterov", čo sa pohybujú najmä okolo PS a každý z nich asi bude poškuľovať po nejakej funkcii, tak mám z toho skôr rozpačitý pocit...
 

 

Kamarátom a kamarátkam z mimovládok je potrebné poskytnúť stabilnejšie a váženejšie miesta, tak pre nich vymysleli ministerstvo, možno ich nakoniec bude aj viac.
 
Hodnoť

Hm...

vymeň .uja za .uja - v politike nie sú iné zmeny vôbec možné. Jeden samozvaný narcis očierňuje iného, aby ho mohol vystriedať pri moci...
 
Hodnoť

Pán Beblavý.

Hovoríte, že idete lámať chrbtovú kosť súčasným politikom, ale sám ju nemáte. Povedzte, koľko trestných oznámení ste podali na súčasných aj bývalých politikov a koľkí boli právo platne odsúdení. Uzákonte, že politické strany budú financované z členských príspevkov a nie z daní nás všetkých bez našej kontroly. Pýtam sa Vás, uzákoníte trestnoprávna zodpovednosť politikov v štátnej a verejne správe? Prečo sa politici schovávajú, sa ako komouši za kolektívnu zodpvednosť. Účasť poslancov na zasadnutí národnej rady bude povinná a pri absencii použiť inštitút 3x a dosť, odchod z parlamentu. Takéto keci si nechajte pre Vašu partičku a nie pre zdravo rozmýšľajúcich občanov. Keď Vás počúvam a čítam, mám dojem, že ste vševedko, ktorý všade bol a všetko vie. Vy ste už mali možnosť niečo dokázať a čo ste dokázali? Akurát ste rozvrátili aj s pánom Kaníkom sociálny systém a z časti dôchodcov ste spravili žobrákov, ktorí keby nemali príbuzných, neprežijú. Celé Vaše snaženie je len o kšeftoch a nič konkrétne. Váš predvolebný program "Bod zlomu" je presne taký nepodarok ako Vallov "Plán Bratislava", kde sú frázy, ale nič konkrétne. To, že ohlupuje, svedčí aj obsah 250 strán, v ktorých sa občas nevyzná. Kľudne by stačilo pár konkrétnych bodov podľa priorít na niekoľkých stranách, a nie táto Vaša nepodarená slohová práca. Viete, čo by som bral, keby ste povedali: na tom a tom ministerstve je prebujnelá administratíva a ideme riešiť problém. Hovoríte o mixe daní, ktorý keď spočítame v reálnom živote, s určitosťou budú vyššie, ako sú vysoké už teraz v súčasnosti. Ešte ani nevládnete a pozrite sa čo robí "Team Vallo". Bez rozpočtu tí Vaši politickí posluhovači odsúhlasili Metropolitný inštitút Bratislava a čo zrušil? Nič! Práve naopak, o koľko zvýšil počet nových pracovníkov, ktorých úspešne pousádzal na magistrát. Čo Vy chcete meniť, keď ste si za mestského kontrolóra zvolili smeráčika pána Miškanina. Čiže sa rysuje nový koaličný partner. Tragédia na Slovensku je to, že po každých volbách nové politické štruktúry nadávajú na tých predchádzajúcich, robia zmeny, kde si pousádzajú svojich síce neodborných, ale poslušných kamarádičkov.
 

Veľmi dobre napísané,

pán Beblavý nespravil vôbec nič, je dlhoročne prisatý na superteplom štátnom miestečku a potichu robí opatrenia proti chudobným ľuďom a regionom a potichu robí opatrenia pre boháčov a Bratislavu. Posledne sa dostal do parlamentu na chrbte zradnej Siete, teraz sa snaží dostať do parlamentu na chrbte zradnej Siete II - PS SP.
 
Hodnoť

Vymeňme starého Beblavého

Ministerstvo pre ľudské práva sa môže nazývať aj ministerstvom PROPAGANDY ktoré vlastne bude určovať čo si máme myslieť a čo máme hovoriť.
Rozmaznaný synáčik privatizérov nám bude určovať ako máme žiť cez tatkove ukradnuté prachy.
 

Tak veru,

rozmaznaný synáčik v sáčku, košielke, kravatke a s hebunkými ručičkami. "Pravičiar" vždy prisatý na štáte.
 
Hodnoť

 

V ramci zachrany klimy by nove urady mali byt klimatizovane len minimalne, spolocenske priestory, nie kazda jedna miestnost! Autopark nahradit bicyklami, el. mopedmi, pre vyssie stupne riadenia zdielane miniauta na el. pohon sluziace viacerym vyssim uradnikom. Casy luxusneho uzivania limuzin su prec!...
 

Tak bude,

ale ešte to potrvá a dobrovoľne sa to neudeje ...
 
Hodnoť

 

vymente nabubralu komunikaciu za vecne zmysluplnu :)
 
Hodnoť

Poprosím o vyjadrenie

konkretne k dani z dedičstva a ročnej mestskej dani.Akú predstavu má PS/Spolu?
 

Neboj,

žiadne zvyšovanie nebude, oni sami ( a nielen oni ale všetci tam hore a ich ľudia) majú také majetky, že by oni na to vprvom rade doplatili. V USA v mnohých štátoch je bežná ročná daň z majetku 2% z jeho úradnej ceny, ktorá vcelku kopíruje cenu trhovú. Ak má dom cenu 200,000 USD, tak to vychádza 4,000 dolárov. Celkom slušná suma, ale tam sú iné platy (bežná rodina ma ročný príjem 50-150 tis.) a výška ceny nehnuteľností vo väčšine prípadov je teda adekvátna výške príjmu majiteľov.
U nás je mnoho "chudobných" milionárov, pretože zdedili/reštituovali, či nadobudli skoro zadarmo za socializmu domy, pozemky , parcely, a stali sa z nich boháči", hoci ich príjem vždy bol malý. A preto drvivá väčšina by nemala "trhové" dane z nehnuteľností a boli by rebélie a teda zvyšovanie daní za nehnuteľnosti pre slovenské pomery je nereálne. Navyše oproti USA mám vysokú daň DPH na potraviny, v USA je len 7%, rovnako spotrebná daň za benzín je nižšia .
Takže nemôžeme mať všetky dane najvyššie. Máme vysoké spotrebné dane a teda drahé potraviny a benzín, nemôžeme mať ešte aj drahé dane z nehnuteľností.
 

Ja tomu rozumiem

a tiež viem že v USA kľudne dom kúpiš,ale potom nemáš na dane a údržbu.Čiže to asi odkopírovali.Ale prečo také hnusobstvo tam dali?Ved ak by dali platiť daň z trhovej ceny dedičstva tak aj posledná zrucanina zdedená po babke by šla pri dedičskom konaní na tisíce €.Nevravím o ročnej dani z trhovej ceny 4 izbového bytu v BA.Tak ak to tam dali patrí sa aby to odkomunikovali,alebo si fakt myslia že si to ľudia nevšimnú?
 

Opakujem neboj,

Zradná Sieť II - PS Sp zďaleka nedosiahne %, aby mohli takú daň zaviesť. A keby aj mali a potichu to zaviedli, boli by rebélie, alebo by sa to začalo "po slovensky) všelijako obchádzať.
Mne osobne by to nevadilo,najviac by to postihlo bratislavčanov, kde ceny bytov, domov , pozemkov narástli astronomicky. V Bratislave a okolí žije aspoň polovica rodín, čo hodnota ich nehnuteľností nezodpovedá ich príjmu, a tí by na trhové dane nemali. Sú to "chudobní" boháči. Majú "socialistické" nehnuteľnosti v hodnote aj niekoľko 100 tisíc eur a ak by mali platiť ročne daň ako v USA pár tisíc eur, tak by museli okamžite predať. To si neviem predstaviť, ak by do predaja išli desaťtisíce bytov a domov, hotový Detroit :)
A tuponi z PS Sp keby aj chceli to spraviť, nemajú na to gule.
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 4 803
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 790
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 2 996
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 897
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 259
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 843
 7. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 705
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 178
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 025

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?