Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Darilo sa mi odpaľovať figúrky, ale je to málo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Skutočné majetkové priznania s výpovednou hodnotou s uplatnením princípu „priznaj alebo odovzdaj štátu“, kde nepriznaný majetok prepadne štátu."

Idete revidovať Ústavu SR? A dokonca jej najcitlivejšiu časť - základné ľudské práva a slobody?

Radšej hamujte a neuchyľujte sa k prvoplánovým riešeniam. Neuchyľujte sa k lacnému populizmu. Navrhnite systémové opatrenia, ktoré budú minimalizovať krádeže, podvody a korupciu, a v prípade, týchto trestných činov budu maximalizovať pravdepodobnosť odsúdenia páchateľov.

"priznaj alebo odovzdaj štátu" - Takže ak majetok získaný nečestným spôsobom dotyčný prizná, je za vodou?

Nikto Vám neberie zásluhy, ale túto problematiku ste uchopili zo zlého konca.
 
Hodnoť

 

Naozaj Vás nepotrebujeme pán Beblavý. Naozaj. Ani Vás ani Vášho kamaráta dealera piatich gramov bieleho webu. Nezmení to ani Váš geniálny postup, ktorý popisujete a ktorý je známy od dôb ríše Rímskej. A opravte si plagát. Foral nie je foral ale Forai. Toľká nedôslednosť , zle.
 
Hodnoť

Bojovnik proti korupcii len ked je v opo

Tak Mirko napisal: Počas rokov v opozícií sa mi darilo upozorňovať na kauzy, zastaviť špinavé biznisy.A mna ako občana zaujima, prečo nebojoval proti korupcii ked bol vo vladnej strane - napriklad tunelovanie Štatnych hmotnych rezierv predajom štatneho majetku hlboko pod trhove ceny svojim spolustranikom , roky 2010-2011 /medializovany pripad platinove sitka a viacere dalšie nemedializovane / ? Jaaaj , to tunelovala jeho vlastna SDKU , tak vtedy bol ticho , lebo Miki prikazal ??? Ved vtedy bol vo vlade , mal ovela vačšie možnosti ako potom v opozicii , ked našiel akekolvek drobnosti v kradnuti Smerakov a hrdej SNS .Asi si nevšimol , že jeho šef Miki dosadil do vedenia štatneho podniku svoju veducu služobneho uradu , ktora nevedela kto na ktorom oddeleni čo robi a nekontrolovala , čo jej davaju podpisovat , aj ked potom v opozicii bez problemov vypatral tetu Anku a Foraia. Ale Mirko na to neprišiel , takže nepodal podnet na žiadny vybor , ani sa o kauzu nezaujimal , len potichu aj s kamoškou Luciou skonštatovali , že bolo chybou , že konanie aukcie bolo uverejnene na stranke nepristupnej verejnosti a tym skončila jeho pozornost rozkradaniu vlastnou stranou , nevadilo mu , že jeho kamoši okradli v tejto kauze štat o cca 2,3 miliona Eu. Ale v opozicii maka ako Superman, ziszil aj najmenšie maličkosti.
Vieš mi to Mirko vysvetlit ? Aby som pochopil konanie štandartnych politikov ? V opozicii majstri sveta v boji proti korupcii , ale vo vlade si zrazu nič nevšimnu a zabudnu na predvolebne sluby ? Žeby sa to už teraz konečne zmenilo ?
 

Nemám "strach"

Nenám "strach", že sa zmenil a že oni budú iní. Stačila kauza Deloitte. Stačilo, že manžel členky Spolu je štatutárom Deloitte a Mirko nekoná...
 

 

A partnerka, či kamarátka pána Trubana našla hneď miesto v prezidentskej kancelárii. Že sme nepočuli o nejakom výberovom konaní.
 
Hodnoť

Autor článku, ani desať ton článkov na

podobné témy Vám a Vašim kolegom nepomôže. Nepomôže, čo sa prípadneho budúceho vládnutia týka.

Najprv treba zváldnuť základné komunikačné zručnosti súvisiace s verejnosťou, s masmédiami a hlavne s komunikáciou voči stranám "opozície".

Ak uvedené zvládnete, tak potom (možno) vznikne vláda mimo Smeru - SD a SNS. Taká však bude zrejme až po roku 2032.

Moje konštatovanie je nasmerované taktiež pre SaS, Igora Matoviča plus ďalšie bizarné bytosti s egom pevnejším ako skala. Nič proti egu. Treba si ho občas pohladkať. No hladkať si ho neustále je pre plánovanie budúcej spolupráce súčasných pseudoopozičníkov značne nebezpečné.

A čo odkázať Smeru - SD a SNS? Snáď len toľko: navštívte najbližšie kvetinárstvo. Kúpte tie najnápadnejšie a najdrahšie kvety. Následne ich zašlite do straníckych centrál "opozície". Prečo? Lebo tá Vám (hoc nepriamo) fandí a pracuje na Vašom volebnom úspechu. Dajte im tie kvety aj za ušetrené peniaze na volebnú kampaň.

Plus "opozičníkom" v TV debatách pripomínajte, že bez nich by ste boli (čo sa volebného úspechu týka) ako telo bez končatín.
 

Nesúhlasím s Vami

Som presveedčený, žláda bez SMERu či im podobných môže vzniknúť až po zmene mindsetu či dokonca paradigmy našej spoločnosti. neviem si však predstaviť, že by k tomu došlo úsilím našich politikov.
 
Hodnoť

Jeseň 2011 - Koniec vlády I. R.

Ešte by som spomenul jeseň 2011, keď ako hnilá hruška padla vláda I. R.

Už XY krát som písal, že práve v danom čase boli vsadené základné kamene nedôvery medzi stanami, ktoré sa nachádzajú v dnes už zrejme permanentnom pubertálnom rozpoložení. Snáď niekedy mentálne dospejú. V domove pre seniorov sa však parlament nenachádza. Dospieť tam mentálne síce môžu, no zákony sa tam prijímať nedajú.

Je vhodné pozrieť si články z dennej tlače (internetu), ktoré sa na jeseň roku 2011 zrodili ako reakcia na pád vlády I. R.

Plus by som odporúčal pozrieť si rétorické bačovanie "politických" pubertiakov v predvolebnej kampani roku 2012. Vzájomné sebapožieranie.
 

 

A ja doporučujem aktuálny komentár Daga Daniša v .aktualitách o ambíciách na podrazoch p.Beblavého. Kto ho lepšie a dlhšie pozná, vie, že ho na 100% vystihuje konštatovanie komentátora, že jeho hry sú netaktné a úskočné a jeho ambície majú až príliš veľký náskok pred jeho politickými schopnosťami. Konečne niekto povedal, že kráľ je nahý.
 
Hodnoť

Beblavy, Matovičovi nesiahate ani po

členky, kolko prípadov zverejnil Matovič, to nestihnete ani za 3 životy.
A že toto majú byť systémové zmeny - vraj transparentné konania, hmotná zodpovednosť, a čo ešte, jaj, majetkové priznania? HA HA HA, ved to tu máme 30 rokov a práve tolko rokov sa tu kradne.
Žiadnu zmenu týmito tápnymi fuázami nepinesiete.

Zmena je dať papalášom maximálny plat vo výške priemernej mzdy, čo dnes činí cca 1000eur a "rozbitie" privilegovanej Bratislavy . A toto Miuko v živote nespraví, ved sám by sa odstavil od (bratislavského) válova, kde transparentne hrabe každý mesiac 5000eur a manželka asi tiež nerobí za pásom za minimálku.
 
Hodnoť

Mivko, tak odmalicka mas sen ?

a zasa mokry ? nevadi manzelka operie.
 
Hodnoť

To by bolo naozaj dobre.

Ináč, vidím, že ste trafili klinec po hlavičke. Toľko ostrých komentárov na Vašu adresu to úplne potvrdzuje. Nedajte sa znechutiť.
 

On sa znechutiť nedá,

veď predsa neide o nič menej, než (bratislavský) válov. Nic nedělat a vydělat.
 
Hodnoť

 

Dobra praca! Skoda len tych pokazenych prilezitosti, ktorych ste tento rok vyprodukovali svojim vystupovanim.
A ze sa ich tohto roku urodilo:
Vystupenie so Stefunkom po prezidentskych volbach
Pozvanie Kisku (ako este uradujuceho prezidenta) na dohodu o koalicii PS+SPOLU
Mavanie preferenciami pre koaliciu so stranou Za ludi, hned na jej ustanovojucom sneme
Kto vam robi PR? Mali ste ho uz davno vyhodit ... lebo mam dojem ze Fico ...
 
Hodnoť

... figúrka ...

... veru figúrka :-)
 
Hodnoť

Odpaľovať figúky nestačí,

a ani to nechceme, nevieme, nedokážeme ich poslať za mreže. Chceme za štátomafiánskymi zlodejmi urobiť hrubú čiaru. S pozdavom PS Sp - hrubočiarovci.
P.S. A tak ako bola voči kariérnym komunistom revolúcia nie poriadna ale nežná a kariérni komunisti a neskôr ich detičky sa vozia v SUVoch BMW a štátomafiánsky rozkrádajú republiku 30 rokov, po našej PS Sp HRUBEJ ČIARE si nahonobené majetky budú v zdraví užívať a vyškierať sa ďalších 30 rokov už aj s vnúčikmi. Nechcete skutočnú zmenu a potrestanie gaunerov ? Voľte PS Sp.
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 4 288
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 629
 3. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 841
 4. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 2 682
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 075
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 805
 7. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 362
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 078
 10. Věra Tepličková: Nespoznáva seba samého 942

Rebríčky článkov


 1. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 2. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 3. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 4. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 5. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 6. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 7. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 8. Balázs Puskás: Naveky rossonero
 9. Miriam Studeničová: Koronavírus! Je skutočne začiatkom konca?
 10. Štefan Vidlár: Opičky na gumičke


Už ste čítali?