Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Správa týždňa: Raši platí miliónovú propagandu, digitálne Slovensko je na tom mizerne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tragédia je

že nefunguje z deklarovaných e služieb pre občana nič, z čoho by mal nejaký prospech. Vlani som písal, ako som sa neúspešne snažil odhlásiť vozidlo. Minulý týždeň som zas niečo potreboval odhlásiť, po prezretí diskusií k téme som sa o to už ani nepokúšal, šiel som rovno osobne. Na moje prekvapenie v stredu o 10:00 tam nikto nebol, bol som prvý, hneď ma zobrali a nechceli ani výpis z OR :-) No vozidlo bolo treba aj v inom okrese prihlásiť. Tak som išiel hneď tam. Bol termín na obhliadku (ktoré sa už nemali robiť), tak som absolvoval obhliadku. S pani, čo robí PZP som sa rozprával, že sa objednám, no povedala mi, že asi ťažko, možno o 2 týždne. Vraj všetko rezervujú tí, čo s tým kšeftujú a potom je tam niekedy prázdno. Neveril som jej celkom, tak som doma chcel objednať termín. A naozaj, 2 týždne vyblokované. Tak som skúsil zaradenie sa do radu čakajúcich na daný deň. Všetko ok, len ten termín- vyzdvihnúť si lístok do pol hodiny a ja doma? To sa nedá stihnúť. Čítam ďalej inštrukcie- ak nezadáte PIN do termínu, je ešte platnýďalších 20 min, potom prepadne. Tak trielim na políciu a zadávam PIN, lebo som v limite. Smola, nevydá mi nič a píše: vaše poradie prepadlo. Tak si beriem obyčajný poradový lístok - a čuduj sa svete, som druhý v poradí. Nestačím si ani kúpiť kolok a už zvoní gong s mojím číslom. Do poradia som sa zaradil elektronicky na cca 13.30, berú ma o 1,5 hod skôr. Je to normálne?
Záver je asi taký, že kým pred rokom na DI fungovalo aspoň objednávanie na termín, dnes už to pravda nie je. A s ľuďmi typu hňup, ako je Raši, sa niečo zmení asi len veľmi ťažko.
 

Je sice pravda, ze 29mil Eur

je tolko minci, kolko by sme vyskladali do stredu zeme,
ale nikto sa nepozastavuje nad tym, ci sme naozaj usetrili 29 mil Eur na projektoch s informatizaciou spolocnosti. Ale reklama sa opakuje dookola, ze tomu uz vsetci aj uverili.
Keby parlament zmizol, tyzden by si nikto nic nevsimol...
 

ešte dobre

že neskladali mince smerom na mesiac...to by vyšlo lepšie!
 
Hodnoť

Rašimu by mali tie milióny na reklamu

stiahnuť z majetku. Tiež jeden z kandidátov na preverenie pôvodu majetku. Aj keď sa obávam, že má všetko dobre ošetrené.
 
Hodnoť

začal to Pellegrini

Zvláštne vynakladanie peňazí na tomto úrade sa začalo ešte keď ho viedol Pellegrini. Pre vybrané startupové firmy platili desaťtisíce eur a USD za nejaké školenia dosť netransparentným zahraničným organizáciám, v sumáre išlo o milióny. Raši tam asi prevzal vybudované know-how.
http://targetnews.sk/clanky/it...
 

Raši už bol pod paľbou

Rašiho štedrý prístup k financovaniu nie celkom nepriestrelných projektov si svojho času všimlo aj Slovensko digital. Reklama sú možno len drobné.
http://targetnews.sk/clanky/it...

http://targetnews.sk/clanky/it...
 
Hodnoť

 

Je obdivuhodné, ako pán Beblavý reflektuje problémy naprieč celou spoločnosťou. Len jedno mi do toho nezapadá - že nepostrehol problémy v strane, ktorú zastupoval v exekutíve, keď za provízie do vlastných vrecák rozdávala majetok nás všetkých. On chudáčik dobromyseľný, poctivý, nič nevedel o Gorile.
Ale k digitalizácii štátnej správy - tam sú reálne dva problémy. Ten prvý /a asi aj objektívny/ je vybaviť, pripojiť a oživiť celú sieť tisícov a tisícov užívateľov, čo určite nie je jednoduché a borili sa s tým aj iné krajiny, kde to dnes už funguje. Druhým problémom sú samotní užívatelia, ktorí by aj prijali výhody, ale “zabehnuté” spôsoby im vyhovovali často viac. Koľko bolo kriku, keď sa zavádzali napríklad registračné pokladnice, teraz ekasy, alebo aj v zdravotníctve, kde sa hlavne staršia generácia doslova bránila a sabotovala ezdravie.
Určite, je čo zlepšovať, ale toto je tiež jedna z tém predvolebného boja. Zodpovední majú tendenciu sa chváliť, ale druhá strana si tiež prehrieva polievočku a nie je témy, ktorej by nerozumela a na všetko má dokonalé a rýchle riešenie. Pán Beblavý patrí tiež k tým najkompetentnejším _ všade bol, všetko videl a na všetko má riešenie. Len sa pýtam, kde bol doteraz?
 

...

...neviem, kde bol Mirko, ale problem v dnesnom systeme nie je zosietovat/zintegrovat zopar tisic uzivatelov, problem je tuto:
https://slovensko.hnonline.sk/...


Riesenim by bolo, pozriet sa na krajiny, kde to funguje, napr. tuto:
https://ekonomika.sme.sk/c/804...
 

Miuko po nociach programuje

a hned ako bude prezident sveta alebo aspoň Slovenska , tak svoj super program nám nainštaluje.
 
Hodnoť

Ako vôbec fungujú elektronick služby

skorumpovaného štátu ? No predsa tak ako to pozliepali na poslednú chvíľu ... Keby niektoré banky mali také zložité prihlasovanie a zbytočné údaje tak, zaručene majú len povinných klientov !
Pri prihlásení na portál eID vás privíta napr takýto výraz "zbaliť detail správy" , v prípade poisťovní tam boli také perly ako raz meno potom raz heslo, vysvetlite prosím radšej po anglicky alebo nemecky čo tým chce povedať, lebo "dankovčine" nerozumie 99% ľudí ...
alebo pri podaní KÚV konečný užívateľ výhod pri jedno-osobovej s.r.o. načo sa vôbec pýtajú kto je konečný užívateľ ? keď je len jeden ?
Alebo zápis KÚV je zmena či zápis ? Dvakrát sa pýtajú na adr súdu OR hoci raz to už máte napísané vo výpise z OR ? Pri vzore pre s.r.o. sa tabuľka nezmestila na str.2 tak je tam ešte raz str.2 namiesto str. 3, potom sa vás pýtajú koľko listov má zápis, myslia tým dopisy ? lebo u nás sa používa koľko strán (má napr. kniha a nie koľko listov!) Potom máte rébus koľko strán či "listov" prikladáte keď tú druho-tretiu str. označenú na vzorovom tlačive máte označenú dvakrát ako str.2
Alebo taká otázka na KÚV Iný spôsob ovládnutia právnickej osoby ? Čo pod tým myslí súdruh ?
Všetko okolo elektronizácie len dosvedčuje amaterizmus, šporia ešte aj na korektorke SJ, nehovorím o testovaní aspon so základným prípadne stredným vzdelaním ...
Potom keď konečne "stvoria" a "zlepia" nejaký program to vyzerá tak, že obrazne povedané zavoláte si na odvoz 1 osoby na hl. stanicu taxík a z ústredia BAKŠIŠLANDU SK vám pošlú autobus, kde si ešte máte vyberať medzi 42 miestami kam patríte a hľadáte miesto kde máte sedieť !!! Namiesto zjednodušenia prinášajú len komplikácie ... Nakoniec strýko s VŠ zvolil poslanie poštou podľa ich vzoru aj s tým počtom strán, lebo elektronicky sa to zložitejšie nedalo pripraviť ...
 


Najčítanejšie


 1. Symptomedica : Histamínová intolerancia – radšej ju nemať 7 718
 2. Mišo Šesták: Keď vojak na fronte potrebuje ženu 4 011
 3. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje 3 335
 4. Jozef Sitko: Čo má spoločné premiér s 96-miliardovou kauzou z čias Fica? 2 778
 5. Soňa Fröhlichová: Švajčiari uvoľňujú vo veľkom štýle. 1 639
 6. Jakub Pohle: Ako Kočner s Bödörom lustrovali Ondreja 1 211
 7. Danica Chames: Ako sa oslobodiť z pazúrov vlastnej kuchyne 1 169
 8. Michal Cimmermann: Námatková cestná kontrola: Má na jej vykonanie policajt oprávnenie? 1 165
 9. Eduard Gemza: Zatvorené obchody v nedeľu, no, bože...máme vážnejšie problémy... 1 048
 10. Stanislav Martinčko: Pelle, vajda z Lunika, Lomidrevo a Červená karkuľka, ako bezcharakterné prasce?? 797

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Narýchlo ma napadlo,že...
 2. Július Kovács: Parlament povedie R.,Fico, aj rokovania o novej vláde.
 3. Roman Hutira: S čím (ne)začať, ak chceš podnikať?
 4. Michael Laitman: Choroba je porucha harmónie
 5. Štefan Vidlár: Bojím sa a mám trému
 6. Marian Vojtko: Ďalšia deformácia slovenského školstva?
 7. Miriam Studeničová: O ceste k Podstate
 8. František Cudziš: Boj proti klimatickým zmenám je globálny podvod. A iné súvislosti.
 9. Marian Letko: Cynická obluda a ďalší ITečkári, epidemiológovia, ekonómovia. Čo len chcete...
 10. Olívia Lacenová: Sucho pomáha solárnym elektrárňam a tech startupom. Ekonomiku ako celok však poškodzuje


Už ste čítali?