Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Správa týždňa: Putin mal najhorší týždeň tohto roka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pán Beblavý, všetko čo ste napísali, myslíte aj vážne, alebo je to forma predvolebnej sebaprezentácie - byť “na očiach” za každú cenu? To o otvorenom a kritickom dialógu vašej koalície s Ruskom je z radu vtipov o slonovi a blche. Na dialóg treba dvoch, a my budeme asi ťažko tí, ktorí budú určovať podmienky v bilaterálnych vzťahoch. My môžeme “viesť” s Ruskom maximálne tak kritický monológ - doma môžeme rozprávať čo chceme. Ale aj to potichu, aby nás nezačuli, lebo keby teraz v zime privreli kohútiky na plynovode, o problém máme postarané.
Pán Beblavý, vy mi pripomínate nášho pána predsedu parlamentu - on si myslí, že Slovensko je pupkom sveta a on je nejaký zjednotiteľ a záchranca celosvetových vzťahov, vy zasa - že budete rozdávať karty v dialógoch. Obaja pritom nemáte asi ani šajnu, čo môže päť a pol miliónové Slovensko s jeho ekonomickou a vojenskou silou. Takže, trochu menej nabubralých vyjadrení.
 

No len sa nelakaj Ruska,

keby zatvorili kohutiky na plynovodoch, tak u nas by sa nic nestalo a u nich by nastal hlad. Vedia to velmi dobre aj oni, preto ziadne zatvarania kohutikov nenastane. A ak chces pred nimi zohybat chrbat, tak to rob, ale nenahovaraj k tomu aj inych, ktori nie su predpos.aty z Rusov.
 

 

Ja pred nikým nezohýbam chrbát, nikdy som to nerobil, a dúfam, že ani nikdy nebudem. Ale rovnako tak “nerobím” ani ramená. Ak by si sa trochu zaujímal o svetový zahraničný obchod, vzájomné obchodné bilancie a exportné možnosti štátov, a nedíval sa na Rusko len cez veľkohubé vyhlásenia niektorých /hlavne našich/ politikov, tak by si nemohol napísať, že dodávky ruského plynu do päť a pol miliónovej krajiny hýbu ekonomikou Ruska. Len Moskva má 2x viac obyvateľov ako celá naša krajina. A ak si nespomínaš na zemepis, tak vedz, že na juhovýchod od Ruska sú krajiny s rýchlorastúcou, expandujúcou ekonomikou - a tam by sa zmestilo plynu. A keď si taký znalý medzinárodných ekonomických pomerov, povedz, prečo Nemci stavajú Nord Stream napriek sankciám, protestom Ukrajiny, Poľska, výhradám USA. Prečo nestavili hoci na plyn z Nórska - mali by to bližšie a asi aj lacnejšie.
 

 

Rusko je benzínová pumpa riadená mafiou. Potrebujú predať aj nato, aby vôbec mohli ďalej ťažiť. Potrebujú techniku aj vývoj v oblasti ťažby od západu - nie len prachy.
Nordsteam 2 (jednotka je už v prevádzke dlhšie) Nemci stávajú a pretože to bude lacnejšie ako z inakiaľ. Nehovoriac o tom, že sa tam spomína aj korupcia - ak sa bývali štátny predstavitelia DE stali funkcionármi Gazpromu tak to smrdí až-až.
 

 

Vidíš, aj o tom je zahraničná politika jednotlivých štátov a domáca ekonomika. Ako sa zvykne hovoriť - reči sa hovoria a chlieb sa je - a my sa musíme zaradiť tam, kde svojím dosahom patríme. Jednoducho a stručne vystihol celú túto diskusiu diskutujúci pod nami ferikus44. Tomu dávam +++.
 

 

Ešte si dovolím jednu poznámku k tvojmu príspevku:
Vieš, nie som rusofil, ani Dankova a Bláhova krvná skupina, možno len realista s trochou prehľadu. Píšeš, že Rusi potrebujú predať aj preto, aby mohli vôbec ťažiť, lebo potrebujú ťažobnú techniku a technológie zo Západu.
Keď sa začali uplatňovať sankcie voči Rusku, tak ruská strana deklarovala, že bude naďalej vyvážať do Ameriky /a teda Amerika bude dovážať z Ruska/ okrem iného aj titán a raketové motory. Tie raketové motory, ako vývozný artikel do Ameriky ma prekvapili. Čítal som o tom kedysi dávno, ale v súvislosti s kozmonautikou a tak som sa s tým viac nezaoberal. Takže, ak Rusi vedia úspešne vyrobiť raketové motory, určite by zvládli aj ťažobné technológie, ak by nebola možnosť ich dovozu zo Západu.
 

 

Rusi by zvládli mnohé no ak dovážali ešte aj jablká tak neviem....
 

 

Jedna vec je neohybat pred niekym chrbat, druha vec je zabavat sa na silackych reciach tohto recyklovaneho politika Miuka
 
Hodnoť

žiadna katastrofa pre Putina

Putin v minulých dňoch stratil pár bodov, ale bude mať veľa príležitostí nejaké iné zasa získať. Znalec Ruska Mark Galeotti má zaujímavý postreh vo svojej knihe, a to, že Putin nepostupuje za strategickým cieľom ako šachista, ale využíva momentálne možnosti, ktoré mu dá nepozorný súper - ako džudista. Netreba mu asi pripisovať ďalekosiahle expanzné ciele, dlhodobo vedie skôr účinnú obranu.
http://targetnews.sk/clanky/it...
 
Hodnoť

 

'Zároveň budeme podporovať otvorenosť v otázke uvoľňovania vízového režimu pre študentov a študentky, výskumníkov a výskumníčky, umelcov a umelkyne.'

V slovencine znie takato veta mimoriadne hlupo. Ako keby ju pisal samotny Danko.


Co sa tyka Putina, ten bohuzial nemal zly tyzden, kedze vsaka Macronovi a Merkelovej EU tomu zlocincovi iba ustupuje.
 
Hodnoť

 

lol
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 5 262
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 960
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 384
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 938
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 458
 6. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 988
 7. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 863
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 265
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 126

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?