Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvého marca bude neskoro postaviť sa fašistom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Fašisti vraj neboli najhorší.

Pozeral som jedno video, kde sa hovorilo, že fašisti (talianska ideológia) nevyznávali rasové ani triedne nepriateľstvo, iba silný štát. Talianski fašisti vraj boli svine, ale nacisti a komunisti ešte väčšie.
 

 

Sestra pred pár rokmi bola na dovolenke v Taliansku. Z toho prímorského letoviska Rimini mi poslala pohľadnicu typu, jedna karta a na nej viac záberov z letoviska a mora. Ale karte v strede dominovala fotka Mussoliniho!

Na kartu napísala pozdrav, adresu, nalepila známku a hodila do poštovej schránky priamo v Rimini. A karta mi v pohode prišla do Bratislavy, žiadna cenzúra, vyšetrovanie políciou, či SIS, že šírime nejaký fašizmus.

Mussolini bol diktátor, ale tak sa zdá, že Talianom aj v mnohých veciach pomohol, takže nie je tak jednoznačne odmietanou osobnosťou, ako trebárs Hitler. Neviem, ja som v Taliansku ešte nikdy nebol, ale sestra už tam bola viac krát, a podľa nej Mussoliniho fotky sa tam dajú bežne kupovať....
 
Hodnoť

 

Pán Beblavý, nevidím dôvod, aby som vás volil, váš program ma totiž neoslovuje. A nechápem ani to, ako ste sa mohli spojiť s človekom, (Trubanom,) ktorého som videl na Y-tube, ako prednáša nejakým, asi vysokoškolákom o tom, ako začať užívať drogy...

Viete ja som ročník 1956, a vyrastal som v budove YMCA, kde v tých časoch bývalo aj kino, ktoré v nedeľu doobeda deťom premietalo rozprávky, mládežnícke filmy, ale aj filmy o nedávno skončenej vojny.

Tie vojnové filmy boli na jedno kopyto, najprv prišli Nemci a robili ľuďom zle. Potom v poslednom okamihu dorazili partizáni, či Rusi a Nemcov pobili, či vyhnali. preč.

My, malé deti sme celý dej hlboko prežívali, keď sa objavili Rusi, tak sme zborovo kričali, Hurá naši idú, poďme na nich! Akože na Nemcov.
Potom sme sa hrávali na vojakov, či pod vplyvom vtedy nových filmov Winnetou na indiánov. Pri každom takomto "bojovom" strete sme vždy kričali, "poďme na nich!"

A teraz po x rokoch s nemalým šokom vidím to, že mesto zamorili Trubanove plagáty, je na nich nápis "Mladá sila" a druhý, ten bojový, "Poďme do nich!"

Povedzte nám, koho to chce ten váš koaličný partner biť? Iba Kotlebových fašistov, alebo aj politikov Smeru, či každého, kto nepôjde s vami do koalície? To budú pouličné bitky typu, ako to robili Hitlerove jednotky SA, alebo rovno rozpútate občiansku vojnu?

Na vašom volebnom plagáte ten bojový nápis chýba, ale Truban ho má. A má to aj vaša stranícka koalícia na webe priamo na titulnej fotke, na ktorej ste aj vy:

https://progresivnespolu.sk/

Tak koho chcete biť a kde?
 

Som už starší ročník, skoro

pred dôchodkom. Aj mne vadia drogy a podobné svinstvo. Ale našu krajinu viac ničí alkoholizmus. Alkoholizmus rozbíja rodiny, alkoholizmus zabíja za volantom, alkohol zabíja životy, mladé a staré. Pri porovnaní koľko zničených životov, existencií má na "vine" alkohol a drogy, jednoznačne vyhráva alkohol. Aj v SNR niektorí poslanci chodia ožratí, to sa berie ako náš folklór, to patrí k pravému Slovákovi. Vypime si boha jeho, že. Ale Vám vadí, že mladý Truban si v mladosti šľahol. Poviem vám, podľa svojho syna na stredných školách je len pár jedincov ktorí si nedajú marišku a podobné veci. Pofajčili si a skončili s tým. Nesúďte podľa toho. V parlamente pijú podstatne starší, a je to na ich výzore aj správaní vidieť. Nebudem súdiť dnešných mladých ľudí, len toľko, my sme v našej mladosti mali šťastie, že vtedy bol len alkohol. My sme neriešili problém s drogami, lebo žiadne neboli k dispozícii. Ktovie ako by sme sa správali my, keby sme mali tie možnosti, nám ostalo len čučo. Preto moralizovať dnešnú mládeže nebudem, ani vo veľkom odsudzovať. O čistote minulosti svedčia aj záchytky, v minulosti permanentne plné.
 

 

Zaujímavé. Tiež ma zaskočil ten slogan, keď som ho videl na billboarde. Ja som si povedal, že už asi neviem ako sa rozpráva dnešná mládež (evidentne je určený pre ňu) a to mám skoro o polovicu rokov menej ako vy.
Napísať nejaký zmysluplný volebný slogan na billboard sa asi ani nedá. Aspoň ja som taký ešte nikdy nevidel. Vy áno?
Pripájam pekný prehlad sloganov všetkých politický strán.
Osobne sa mi páči tento od HZDS:

Ráno mesto budí, fabrika je plná ľudí.
Práca, pláca, spokojnosť. Takto vidím budúcnosť.

https://sk.wikiquote.org/wiki/...
 

 

👍 - palec hore
 
Hodnoť

 

'Ale bude to nanič, ak od 1. marca zasadne do kresla ministra školstva či sociálnych vecí fašista.'

Jasne, a zastavite ich tak, ze sa s nimi budete prekrikovat na ich mitingoch, resp. ohadzovat plastom a kamenmi ?

'Fašistov sa dosiaľ podarilo poraziť len vtedy, keď sme sa im postavili čelom. Tak ako v prezidentských voľbách, tak ako v eurovoľbách.'

Nuz, nespominam si, ze by ste pred eurovolbami a prezidentskymi volbami pobehovali po mitingoch Kotlebu a prekrikovali sa s nimi.

Mimochodom, to vase heslo, ktore som dnes videl na plagatoch - 'Nova sila' - 'Podme do nich' - za to by sa nehanbil ani Kotleba. Je to akoby jeho rukopisom.


Cim su volby blizsie, tym viac sa zacinate na toho Kotlebu podobat. Podobne ako komunisti potrebovali fasistov, aj vy ich potrebujete, pretoze nicim inym nedokazete volicov zaujat.

Iba agresivitou a sklonmi k nasiliu. Presne ako Kotleba.
 

 

Kotleba zatiaľ je stále predsedom parlamentnej strany, ktorá sa v regulárnych voľbách zákonným a ústavným spôsobom dostala do parlamentu.
Ak na neho niečo máme, prečo by mal v politike skončiť, tak má právo na regulárny, zákonný súdny proces.

Dovtedy Kotleba v rámci slobody slova má právo robiť mítingy, povedať si svoj program, robiť kortešačky. Ak PS má chuť bojovať, tak môže jedine bojovať za právo Kotlebu, aby na mítingu na základe slobody slova mohol povedať svoj názor! Lebo ak dnes pouličným násilím umlčíme Kotlebovcov, tak možno zajtra niekto iný si bude nárokovať rovnakým násilím umlčať možno práve Trubana!

Dobrou otázkou je aj to, že ak Truban pouličným násilím umlčí Kotlebu, tak čo bude neskôr? Ak mu zachutí moc a pouličné násilie, a už Kotleba nebude, tak kto bude nasledovať? Smer, SaS, Matovič, KDH, či kto?

Takéto mobilizačné bojové výzvy neveštia nič pozitívneho, speje to k časom, ako keď nemeckí komunisti sa dlhé roky na uliciach mlátili s jednotkami SA, speje to k návratu mečiarizmu, budeme unášať deti-dcéry prezidentky, či ich aspoň znásilňovať, a kritikom vlády PS budeme dávať bomby do áut ako Remiášovi?

PS by mala mať snahu vyhrať voľby dobrým programom, nie výzvou na pouličné násilie. Ako som už naznačil, takto pekne salámovou taktikou postupne pouličným násilím môže jednu za druhou, odstrániť každú, pre PS nepohodlnú politickú stranu!

Čudujem sa Beblavému, že k takejto kampani dáva svoje meno a tvár! Je pravdou, že jeho plagáty sú umiernenejšie, chýba tam ten agresívny text, ale na titulke ich web-stránky je s tým textom odfotený. Považoval som ho za inteligentnejšieho....

Po tomto agresívnom plagáte si Kotleba a Trubač nemajú čo vyčítať, a ak vezmeme do úvahy útoky na Kotlebove mítingy, tak možno PS je rovnakou, ak nie väčšou hrozbou pre demokraciu.

Každá diktatúra je zlá, nech je červená, hnedá, zelená, kotlebovská, a neprípustná je aj dúhová diktatúra PS!
 

Obhajuješ obdivovateľov a šíriteľov

fašizmu a nacizmu, zločinného režimu, ktorý beštiálne zavraždil milióny ľudí, vrátane nevinných detí. Nie si si odporný, lebo mne áno.
 

Tvoja úvaha je pekná ale má 1 chybu

Nacizmus nemá právo na existenciu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Miroslav Beblavý sa narodil

s poruchou reči, ktorú, mimochodom už odstránil. Ty sa staraj o svoje poruchy.
 
Hodnoť

Beblavý trepe somariny

Keby aj Kotleba vyhral (čo sa nestane), tak pezinská baba vôbec nie je povinná s ním rokovať, ak nacista nebude mať koaličný potenciál.
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 4 732
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 772
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 2 937
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 887
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 251
 6. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 836
 7. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 655
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 167
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 002

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?